Akcesoria do narzędzi wielofunkcyjnych – pomoc w wyborze

W każdym warsztacie powinien znajdować się zestaw narzędzi dedykowanych do każdej sytuacji. Niezależnie czy chodzi o naprawdę syfonu, kranu, systemów mocowania lub prostych konstrukcji – warto dysponować akcesoriami wielofunkcyjnymi. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy kto i kiedy z nich korzysta. 

Narzędzia wielofunkcyjne i ich zastosowanie 

Narzędzia wielofunkcyjne wybierane są przede wszystkim przez samodzielnych majsterkowiczów, którzy pragną wyposażyć swój domowy warsztat w sprzęty o uniwersalnym zastosowaniu. Narzędzia wielofunkcyjne mają zazwyczaj wymienne końcówki, które możesz dopasować do akurat wykonywanej czynności. Najpopularniejsze to końcówki do cięcia, ścierania, frezowania.

Typowe narzędzie wielofunkcyjne jest w stanie obsługiwać przynajmniej 5 różnych akcesoriów. W niektórych modelach ich liczba wzrasta do nawet kilkunastu. Akcesoria do narzędzia wielofunkcyjnego – sklep Pasja – to jeden z najpopularniejszych dostawców profesjonalnych rozwiązań dla domowych warsztatów. 

Znajdziesz także elektronarzędzia wielofunkcyjne, stosowane w bardziej profesjonalnych warsztatach. Ponieważ zajmują więcej miejsca niż ich konwencjonalne odpowiedniki, rzadko występują w użytku domowym. Często są dostępne w specjalnych opakowaniach ułatwiających ich przechowywanie oraz użytkowanie w sposób ergonomiczny i bezpieczny. 

Wartym uwagi rozwiązaniem są także narzędzia wielofunkcyjne typu oscylacyjnego. Wykonują one ruch obrotowy o minimalnym kącie wychylenia. Do tarczy takiego narzędzia możesz dołączyć różne grupy akcesoriów – powierzchnie szlifierskie, piłujące, stopy, brzeszczoty.