Dom

Baseny stelażowe i ich zalety

Pośród bardzo wielu modeli basenów rosnącym zainteresowaniem cieszą się baseny stelażowe. Na specjalnym stelażu rozciągana jest powłoka basenu, następnie wypełniana wodą. Tego typu baseny są przede wszystkim bardzo trwałe i wytrzymałe, stabilnie stoją na gruncie i zazwyczaj dostępne są w sporych rozmiarach, co zapewnia bezproblemowy odpoczynek w wodzie dla całej rodziny.

Produkty takie jak basen stelażowy Intex wymagają jednak odpowiedniego stosowania, aby dzięki temu bez problemu służyły długi czas. Mowa tutaj przede wszystkim o zadbaniu o czystość basenu, gdyż po napełnieniu zazwyczaj nie ma możliwości częstej wymiany wody. Dobry basen stelażowy Intex to model, do którego bez problemu można dokupić nie tylko przykrycie basenu, jeśli k nie ma go w zestawie ale również akcesoria umożliwiające dbanie o czystość wody, na przykład poprzez usuwanie nagromadzonych w nich nieczystości.

Aby basen stelażowy Intex zapewniał jak najlepszą wygodę korzystania z niego, nie można zapominać o jego właściwym ustawieniu. Woda, którą jest napełniony nagrzewa się pod wpływem działania promieni słonecznych, dlatego istotne jest wybranie takiego miejsca, które zapewnia odpowiednią ekspozycję na słońce. Aby zapewnić osobom korzystającym z basenu znacznie lepszy komfort, powinien on zostać ustawiony na odpowiednim podłożu. Na gruncie najlepiej ułożyć specjalne maty, które nie tylko chronią spód basenu przed uszkodzeniami czy przetarciami, ale również zapewniają miękkość podłoża i tym samym większy komfort dla użytkowników. Basen najlepiej ustawiać na równej powierzchni, aby uniknąć problemów podczas korzystania z niego.