Kto do mnie dzwonił

Gdy nasz telefon brzęczy, po prostu go odbieramy. Jednak często nie wiemy, czy powinniśmy to na pewno uczynić, bo obcy nam jest numer, który wyświetla się na urządzeniu. Zwykle pragniemy poznać właściciela obcego numeru, dlatego sięgamy po komórkę, a wtedy sygnał często zostaje przerwana. Da się jednak w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od lat nie wypełniają swoich zadań. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy dziś specjalne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu witrynę i następnie wpiszmy do jej komórki numer, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie błyskawicznie otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, ale również przez normalnych internautów. Oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one należą i ustalają, czy będą one bezpieczne. My także możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, by w jakimś sensie uprościć życie innym ludziom. Na pewno powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z takich witryn. Róbmy to zawsze, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Lepiej bowiem zawsze dmuchać na zimne.