Plany na wakacje

Nareszcie przybyło nasze upragnione lato. Dalej chodzę do okrutnej pracy, jednak zaczynam ostatnio rozmyślać o przyszłych wakacjach. Wolne zaplanowałam na początek sierpnia, także już za parę tygodni będę mogła wreszcie wypocząć. Moje wakacje zorganizowałam w taki sposób, że mam pewność, iż będą one wielką wyprawą!

Najpierw ze znajomymi planowaliśmy wyruszyć do zagranicznych miast. Każdego roku odwiedzamy Bułgarię, a ona w ogóle nam nie powszednieje, jednakże tym razem woleliśmy zaznać czegoś całkowicie nowego. A jeśli odwiedzilibyśmy polskie morze? Przecież Bałtyk także jest całkiem atrakcyjnym miejscem, a odpoczynek w Polsce nie musi oznaczać za każdym razem leniuchowania na piasku. Przy tym obecnie nie chcę jakoś wyjeżdżać ze swojego kraju, bo przeraża mnie to wszystko, co dzieje się na świecie. Chcę przeczekać ten straszny etap we własnym bezpiecznym kraju.

Wakacje przeżyję więc gdzieś nad Morzem Bałtyckim. Nie planuję jednak przebywać w ekskluzywnym, czterogwiazdkowym pokoju, ponieważ postanowiliśmy zarezerwować sobie wolny plac na terenie namiotowym. Wyjeżdżamy z własnymi namiotami i śpiworami, zakładamy obóz, a później urządzamy sobie małą szkółkę przetrwania. Zamierzamy wziąć jak najmniejszą kwotę gotówki i postarać się spędzić wspaniałe wakacje niskim nakładem. Będziemy pływać, wylegiwać, spacerować i odwiedzać co ciekawsze okolice, za co prawie nic nie musimy płacić.

Jestem taka rozentuzjazmowana całym wyjazdem, że już odliczam dni do mojego urlopu. Będziemy podróżować pociągiem, więc nawet podróż będzie całkiem ciekawa, gdyż ostatnim razem podróżowałam koleją kilkanaście miesięcy temu. A najwspanialsze jest to, iż nareszcie będę w stanie przeżyć sporą ilość wolnych chwil ze swoimi przyjaciółmi. Uwielbiam ich wszystkich, tak więc nasze wczasy na pewno się udadzą!